Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy PiS krytycznie o rządach PO w samorządach

Fot. Kinga Grabowska

Nietrafione i często przeinwestowane przedsięwzięcia – takie są, zdaniem kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa, działania obecnych samorządowców. Mówili o tym na spotkaniu  w Olsztynie.

Henryk Żuchowski, radny powiatu szczycieńskiego, mówił m.in o Termach Warmińskich.

00:00 / 00:00

Profesor Małgorzata Suświłło z Wydziału Nauk Społecznych UWM zwracała natomiast uwagę na jej zdaniem złą współpracę Urzędu Marszałkowskiego z kuratorem oświaty. Ta – jak mówiła – przekłada się na złe wyniki w nauce.

Zdaniem przedstawicieli PiS w regionie obecnie rządzący zbyt mało uwagi poświęcali inwestycjom drogowym. Sporo uwag mieli też do realizacji inwestycji szerokopasmowego internetu oraz opóźnień w budowie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

W piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że województwo warmińsko-mazurskie znajduje się na trzecim miejscu od końca w zestawieniu realizacji projektów unijnych w samorządach. Podczas dzisiejszej konferencji do sprawy odnieśli się kandydaci do sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, PO, Prawo i Sprawiedliwość, Dariusz Rudnik
Andrzej Kobylarz: ,,Musimy dawać więcej władzy obywatelom”

Do wyborów samorządowych zapraszamy ludzi chcących zmieniać miasta w kierunku służby mieszkańcom - powiedział w Porannych pytaniach Andrzej Kobylarz, poseł ugrupowania Kukiz'15. Andrzej Kobylarz zaznaczył, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV