Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Jerzy Wcisła otrzymuje groźby. Sprawą zajmuje się policja

Fot. J. Sulecki

Elbląski senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła otrzymuje groźby pozbawienia życia. Są one kierowane także pod adresem jego rodziny oraz współpracowników.

Parlamentarzysta wiąże je z działalnością na rzecz Ukrainy. Jak tłumaczy Jerzy Wcisła – nie można tego lekceważyć, dlatego sprawą zajmuje się policja.

Mamy doświadczenie z Pawłem Adamowiczem, że szaleniec zabił człowieka, polityka, którego osobiście nie znał. Ja też tak traktuję te groźby, bo one nie są kierowane tylko do mnie.

00:00 / 00:00

Nie wiadomo, czy jest to jedna osoba czy kilka. Pogróżki pojawiają się od miesiąca. Towarzyszył im alarm o podłożeniu bomby w biurze senatora. Na szczęście fałszywy.

W każdym przypadku pojawienia się takiej informacji jest ona weryfikowane przez odpowiednie służby, m.in. przez specjalnie wyszkolonych policjantów

– potwierdza nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

00:00 / 00:00

Senator Jerzy Wcisła nie jest jednym politykiem Platformy Obywatelskiej, który dostaje groźby. Trafiły one do około 20 biur parlamentarnych. Stąd decyzja o zgłoszeniu tej akcji zastraszania także do ABW.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senator, groźby
Parlamentarzyści o wstrzymaniu dostaw gazu z Rosji: byliśmy gotowi na taki scenariusz

O wstrzymaniu przez rosyjski Gazprom dostaw gazu do Polski i pomocy uchodźcom z Ukrainy rozmawiali parlamentarzyści goszczący w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Z posłanką PiS Iwoną...

Zamknij
RadioOlsztynTV