Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszają rolnicze blokady na Warmii i Mazurach

Fot. Łukasz Węglewski

Z powodu rolniczych blokad kierowcy podróżujący krajową 16 między Kisielicami a Grudziądzem mogą mieć problemy z przejazdem tą trasą.

Z udziałem około 50 rolników z Warmii i Mazur rozpoczęła się blokada drogi w okolicach Grudziądza. To jedna z wielu takich akcji protestacyjnych organizowanych przez rolników – informuje Leszek Sargalski ze Związku Zawodowego Rolników Samoobrona.

00:00 / 00:00

Blokada ma potrwać do popołudnia, natomiast we wtorek rolnicy będą blokować drogę nr 15 w Nowym Mieście Lubawskim na Warmii i Mazurach. Ten protest ma się rozpocząć również o godzinie 11.

Tymczasem rolniczy związkowcy wysyłają list do ministra Sawickiego, w którym jeszcze raz proszą o pomoc wobec trudnej sytuacji branży. Na odpowiedź dają mu czas do jutra (10.02) do godziny 15. Jeśli jej nie otrzymają, w środę rano ruszają w kierunku Warszawy.

Posłuchaj relacji reportera

00:00 / 00:00

W czwartek rolnicy z Warmii i Mazur mają przyjechać do Olsztyna, gdzie odbędzie się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. (skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, rolnicy, rolnicza blokada
Niezadowoleni rolnicy planują blokady dróg

Szykuje się kolejna fala protestów rolników na Warmii i Mazurach. Swoje niezadowolenie manifestują producenci m.in. z okolic Działdowa, Elbląga i Nowego Miasta Lubawskiego. Tam w najbliższych...

Zamknij
RadioOlsztynTV