Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pikniki wojskowe w regionie

Fot. Zespół Reporterski 16.DZ

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – to hasło, pod którym odbędzie się rekrutacja ochotników. W najbliższą sobotę, 21 maja, w całej Polsce, wojsko organizuje pikniki, gdzie będzie można zapisać się do służby. W naszym województwie pikniki odbędą się w Nidzicy i Ełku.

Rekrut będzie musiał przejść 2 etapy służby: 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą, oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej. Pułkownik Grzegorz Faka, szef Ośrodka zamiejscowego w Olsztynie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, wyjaśnia, kto może się zgłosić do takiej służby.

Zapraszamy każdego pod warunkiem spełnienia wymogów: pełnoletność, niekaralność, od wykształcenia podstawowego. Można powiedzieć, że jest to skierowane do szerokiego spektrum kandydatów. Ta forma pełnienia służby zapewnia zarówno podstawowe wyszkolenie żołnierza, jak i specjalistyczne.

00:00 / 00:00

Żołnierze mogą liczyć na atrakcyjną pensję w kwocie 4 560 złotych na rękę. Po odbyciu szkoleń będą mieli prawo do ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej. Jeśli przerwą służbę wojskową, to po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym będą mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Nabór do nowego rodzaju służby wojskowej. Jak będzie wyglądać?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji
Płk Mirosław Bryś szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji

Dyrektor biura programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" płk Mirosław Bryś został wyznaczony na szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji – poinformowało w poniedziałek MON. Bryś był dotychczas pełnomocnikiem...

Zamknij
RadioOlsztynTV