Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza proces ws. morderstwa bezdomnej kobiety w Elblągu

W Sądzie Okręgowym w Elblągu rozpoczął się dziś proces 37-letniego Kamila D., oskarżonego o zabicie bezdomnej kobiety. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku.

Sprawca nie znał ofiary. Natknął się na nią i towarzyszącego jej mężczyznę w zaroślach na Starym Mieście. Na skutek sprzeczki, jak tłumaczył w sądzie, „dostał białej gorączki’’ i nie pamięta, co się stało. Następnego dnia zgłosił się na policję i przyznał do zabicia kobiety.

Podczas pierwszej rozprawy wycofał się z części zeznań w śledztwie, zasłaniając się tym, że działał pod wpływem alkoholu, co powoduje u niego braki w pamięci. Taka też jest linia obrony.

Sprawca częściowo przyznał się do popełnionego czynu, co do szczegółów to nie ma pełnego przyznania się. To postępowanie będzie wyjaśniało, co w rzeczywistości zaszło i czy faktycznie oskarżonemu można przypisać ten czyn, który zarzuca mu prokurator, ponieważ z tym przede wszystkim nie zgadza się obrona

– informuje mecenas Maria Zipser.

00:00 / 00:00

Prokuratura zarzuca oskarżonemu zabójstwo, wyliczając w akcie oskarżenia liczne obrażenie ciała ofiary. Sprawca działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia – wyjaśnia prokurator Jolanta Rudzińska.

Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, wielokrotnie uderzał kobietę pięściami po całym ciele, w tym po głowie i szyi. Pokrzywdzona doznała wielu obrażeń ciała, w wyniku czego zmarła śmiercią gwałtowną, nagłą. Bezpośrednią przyczyną było uduszenie się

– mówi prokurator.

00:00 / 00:00

Oskarżonemu grozi nawet dożywocie. Mężczyzna nie był wcześniej notowany, ale od kilku lat leczył się psychiatrycznie z powodu uzależnienia od alkoholu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, morderstwo, oskarżony, sprzeczka, prokuator, obrońca
Zatrzymano mężczyznę szpiegującego dla Rosji. Śledztwo prowadzi ABW w Olsztynie

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzanego o działanie na rzecz Federacji Rosyjskiej. Janusz N. usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw o charakterze szpiegowskim. Rzecznik prasowy ministra koordynatora...

Zamknij
RadioOlsztynTV