Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Raport komisji dotyczącej Amber Gold ma kilkaset stron. 17 osób już usłyszało zarzuty – mówili w Piszu członkowie komisji

fot. PAP/Rafał Guz

W sprawie piramidy finansowej Amber Gold 17 osób już ma postawione zarzuty – mówiła w Piszu przewodnicząca sejmowej komisji badającej tę sprawę, posłanka PiS Małgorzata Wassermann.

– 18 osoba zarzut będzie miała lada moment. Mowa o pani prokurator, wobec której trzeba było poczekać na uchylenie immunitetu, co już się stało – podkreślała Małgorzata Wassermann.

Projekt raportu końcowego prac komisji liczy kilkaset stron. W ocenie Małgorzaty Wasserman komisja ds. Amber Gold wykonała ogromną pracę.

Dlatego, że niektóre dokumenty znajdowały się w każdej instytucji z osobna, na przykład Ministerstwo Gospodarki nie wiedziało, że potrzebny jej dokument znajduje się w KNF-ie lub gdziekolwiek indziej. Komisja usystematyzowała te sprawy, co dało bardzo czytelny materiał dowodowy

– dodała posłanka PiS.

00:00 / 00:00

Z kolei Iwona Arent, która także zasiada w Sejmie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że Marcin P. – twórca piramidy finansowej Amber Gold – miał parasol ochronny. – Widać to wyraźnie w raporcie. Tym parasolem ochronnym prawdopodobnie było to, że w firmie Marcina P. pracował syn ówczesnego premiera Michał Tusk – mówiła Arent.

00:00 / 00:00

– Sprawozdanie dotyczy tego, jak zachowywały się instytucje państwowe: policja, prokuratura, sądy, urzędy skarbowe wobec Amber Gold, Katarzyny i Marcina P. A właściwie jak powinny się zachować, a tego nie robiły – tłumaczy Iwona Arent.

00:00 / 00:00

W spotkaniu w Piszu uczestniczyli też inni posłowie z Prawa i Sprawiedliwości, którzy zasiadają w komisji ds. Amber Gold, czyli Jarosław Krajewski i Bartosz Kownacki. Oprócz nich wypowiadał się także Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Spotkanie zorganizował poseł Jerzy Małecki.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w PiS, Iwona Arent, Amber Gold
Wiceprezes PSL Urszula Pasławska: możemy iść do wyborów z PO bez żadnych skrętów w lewo, ani skrajnych skrętów w prawo

Nie będziemy współpracować z partią, która łamie zasady demokracji - powiedziała wiceprezes PSL Urszula Pasławska pytana w TVN24 o ewentualną koalicję z PiS. Parlamentarzystka z Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV