Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez Warmię i Mazury przejdą burze z gradem – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Burza. Fot. pixabay.com

RCB przestrzega przed możliwym wystąpieniem burz z gradem i przed silnym wiatrem w czterech województwach. Alert  dotyczy również województwa dolnośląskiego, gdzie możliwe jest wystąpienie intensywnych opadów deszczu.

Dziś i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie

– ostrzegło na Twitterze RCB.

Alert dotyczy osób przebywających w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Dodatkowo RCB wydało alert przed intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku. Zagrożone są głównie południowo-zachodnie powiaty województwa dolnośląskiego. Alerty dotyczą soboty i nocy z soboty na niedzielę.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Alerty drugiego stopnia dotyczą województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i części województw: lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano natomiast dla północnej części województwa podlaskiego, południowej części województwa łódzkiego i lubelskiego, a także w części województwa wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i pomorskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, burza, grad, deszcz, ostrzeżenie
Nad Warmią i Mazurami przechodzą burze. Strażacy interweniowali już ponad 70 razy

Nad Warmińsko-Mazurskiem przechodzą burze. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będą nam towarzyszyły przez cały weekend. Przez ostatnie godziny warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali ponad 70 razy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV