Przegrana Sokoła… w dobrym stylu. Drugoligowcy bez punktów w 8. kolejce

W piłkarskiej drugiej lidze – bolesna porażka ostródzkiego Sokoła. Beniaminek przegrał w Częstochowie ze Skrą 0:3.

Gra nie wyglądała najgorzej, ale za styl punktów nie ma – podkreślił szkoleniowiec Sokoła – Piotr Jacek:

00:00 / 00:00

Będziemy to wszystko oceniać po analizie. Gra może nie była najgorsza, ale wynik już wygląda bardzo źle, a to on jest tu najważniejszy. Skra była lepsza, miała więcej determinacji, cwaniactwa, bystrości. Nam tego brakuje, za łatwo oddajemy i punkty i bramki. Niestety pojawia się to w kolejnym meczu. Dużo pracy przed nami, żeby pewne elementy poprawić, muszę niektórych zawodników przywołać do porządku i sprowadzić na właściwą drogę.

Hat-tricka dla gości popisał się Kamil Wojtyra, który trafił w 5., 75. i 79. minucie.

Postawę swojej drużyny skomentował także trener Skry – Marek Gołębiewski:

Nie wiem czy był to nasz najlepszy mecz, ale na pewno najskuteczniejszy. Do niektórych zagrań mogę mieć minimalne pretensje, ale generalnie zespół zrealizował założenia taktyczne w 80 procentach. Przyszłość przed nami, w każdym meczu chcemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty.

Drugi zespół z Warmii i Mazur występujący na tym szczeblu rozgrywek także nie zdobył punktów. Olimpia Elbląg przegrała u siebie z GKSem Katowice 1:2 (Marcin Bawolik 33 – Marcin Urynowicz 29, Arkadiusz Jędrych 83).