Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed nami handlowa niedziela. W tym roku jest ich siedem

Fot. fotolia.com

W niedzielę, 2 kwietnia sklepy będą otwarte. Jest to niedziela handlowa przed Wielkanocą. Następna przypada 30 kwietnia.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 roku Od 2020 zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

W ustawie ograniczającej handel w niedziele przewidziano katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 procent przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto, nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych kary, a przy uporczywym naruszaniu przepisów – nawet kara ograniczenia wolności.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulicami miast przechodzą marsze papieskie. W Ełku odbędzie się procesja

Ulicami wielu polskich miast zorganizowano dziś marsze papieskie, organizowane w 18 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Marsze są wyrazem wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II,...

Zamknij
RadioOlsztynTV