Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ulicami miast przechodzą marsze papieskie. W Ełku odbędzie się procesja

Papież Jan Paweł II

Ulicami wielu polskich miast zorganizowano dziś marsze papieskie, organizowane w 18 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II.

Marsze są wyrazem wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II, okazją do przypomnienia papieskiego nauczania i odpowiedzią na ostatnie ataki na papieża-Polaka.

W warszawskim marszu modlitwę poprowadził kapelan Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ksiądz Tomasz Trzaska. Jak podkreśla, nasza obecność to wyraz wdzięczności za orędownika polskiej wolności, którym był Jan Paweł II.

Kiedy rozpoczynał się pontyfikat, kiedy jeszcze trwał komunizm i wtedy Polacy szukali w Ojcu Świętym i wsparcia i towarzysza, który będzie im towarzyszył.

Marsze, które są okazją do powrotu nauczań papieża, przechodzą m.in. ulicami Warszawy, Krakowa, Białegostoku i Szczecina. W Ełku odbywa się uroczysta procesja.

Redakcja: Ł.Sadlak za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II
Obchody 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II w największych miastach regionu. Jakie wydarzenia zaplanowano?

W najbliższą niedzielę 2 kwietnia w wielu miastach Warmii i Mazur zaplanowano wydarzenia upamiętniające 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Odbędą się marsze, koncerty i...

Zamknij
RadioOlsztynTV