Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przebudowa DK 51 w Dywitach już niedługo

Dywity. Fot. Ł. Węglewski

Cztery firmy są zainteresowane przebudową na rondo skrzyżowania drogi krajowej nr 51 z drogami lokalnymi w okolicy Dywit. Najniższą cenę – ponad 6 mln 100 tys zł zaproponowała firma Strabag, zaś najwyższą – prawie 9 mln 900 tys zł firma Budimex.

Budżet, jaki przeznaczono na wykonanie przebudowy, to prawie 6 mln 900 tys. zł. Komisja przetargowa rozpoczęła analizę i ocenę złożonych ofert. Umowę olsztyński oddział GDDKiA planuje podpisać w ciągu dwóch miesięcy.

Inwestycja to czterowlotowe rondo o jednym pasie ruchu. W sąsiedztwie ronda powstaną chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie płynności ruchu. Rondo pozwoli na sprawne włączenie do DK 51 ruchu z drogi prowadzącej na cmentarz i do Kieźlin z jednej strony oraz z Osiedla Sterowców z drugiej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Fragment drogi krajowej nr 51 Dywity-Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych będzie tworzyło układ elementów, które uspokajają ruch i poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gmina Dywity.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, GDDKiA, przebudowa, inwestycja, rondo, droga krajowa, cena, gmina Dywity, oferty
Trzy osoby zostały ranne w wypadkach na drogach regionu

Na drogach krajowych numer 53 i 59 doszło do wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. Zablokowana była droga krajowa numer 53 w miejscowości Młyńsko, między...

Zamknij
RadioOlsztynTV