Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Protest w obronie praw kobiet. Grupa mieszkańców Olsztyna paliła znicze pod siedzibą PiS

Fot. P.Getka

Około tysiąca osób zebrało się przed olsztyńską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Dąbrowszczaków. Protestowali przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja z powodu ciężkich, śmiertelnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją.

Protestujący zapalili setki zniczy na schodach i murku przed olsztyńską siedzibą PiS. Pojawiły się też transparenty: Ręce precz od kobiet” i „Nic o nas bez nas. Skandowano hasła obrażające PiS, prezesa tej partii i prezydenta.

Oberwało się także policji, która licznie pojawiła się na miejscu protestu. Policjanci przez megafony informowali zebranych, że Olsztyn jest w strefie czerwonej i zgromadzenia powyżej 10 osób są nielegalne. Na tłumie protestujących nie robiło to jednak wrażenia.

Policja ograniczyła się do przypominania osobom, które nie założyły maseczek o konieczności ich noszenia. Kilka osób, które nie stosowały się do poleceń policji zostało wylegitymowanych, a jedna zatrzymana.

Na schody prowadzące do siedziby Prawa i Sprawiedliwości policja wpuszczała po 10 osób przypominając jednocześnie o przepisach obowiązujących w czasie pandemii.

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Autor: K.Kaszubski
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, kobiety, aborcja, Trybunał Konstytucyjny, znicze, hasła
Szpital wojewódzki w Olsztynie nagrodzony za „dobre praktyki żywienia klinicznego”

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie w gronie laureatów ogólnopolskiego programu "Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego". Program ma upowszechniać w polskich szpitalach prawo pacjenta do oceny stanu...

Zamknij
RadioOlsztynTV