Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Protest egzaminatorów WORD. W wielu miejscach odwoływane są egzaminy


Trwa protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. W województwie warmińsko-mazurskim egzaminy na prawo jazdy odbywają się jednak normalnie.

Komitet Egzaminatorów RP poinformował, że wczoraj (8 sierpnia) odwołano egzaminy w kilkudziesięciu miastach. Powodem są żądania płacowe egzaminatorów. Województwa warmińsko-mazurskiego ten problem na razie nie dotknął.

Egzaminy są normalnie, według założonego harmonogramu. Co dalej w ciągu tygodnia? Trudno mi powiedzieć. Nie mam informacji od pracowników, że chcą protestować.

– mówi Marek Bojarski, dyrektor WORD w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zgodnie z planem, egzaminy odbywają się także w Elblągu, choć tam sytuacja może ulec zmianie.

Stuprocentowej pewności, jak będzie w kolejnych dniach, nie mam. Wiem, że nasi egzaminatorzy rozważają chęć poparcia protestu w czwartek i w piątek

– mówi Zbigniew Kiersz, dyrektor WORD w Elblągu.

00:00 / 00:00

Egzaminatorzy domagają się podwyżki wynagrodzenia do przynajmniej półtorej średniej krajowej. Żądają rozmów z ministrem infrastruktury, który reguluje ich pensje. Interpelację do ministra wysłała w tej sprawie olsztyńska poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

W ogóle podwyżki i warunki pracy są dla mnie bardzo ważne, więc jeśli ktoś interweniuje, to ja na to reaguję i stąd moja interpelacja w tym zakresie. Myślę, że rozmowy powinny się toczyć, egzaminatorzy i ministerstwo powinni usiąść do stołu i rozmawiać.

00:00 / 00:00

Przedstawiciele ministerstwa infrastruktury twierdzą, że pracują nad nowym systemem wynagradzania egzaminatorów. Na razie zbierają dane z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na temat dokładnych wydatków WORD-ów. Dyrektorzy Ośrodków twierdzą natomiast, że ewentualne podniesienie wydatków na pensje będzie musiało przełożyć się na podniesienie opłat za egzaminy na prawo jazdy.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy sami mogą zdecydować na co zostaną wydane pieniądze. W Elblągu ruszyło głosowanie w 11. edycji budżetu obywatelskiego. W tej edycji do wydania są łącznie cztery miliony...

Zamknij
RadioOlsztynTV