Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesor Piskuła ponownie dyrektorem Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie

Fot. UM Olsztyna

Prezes Polskiej Akademii Nauk powołał prof. Mariusza Piskułę na stanowisko dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. To jego trzecia kadencja na tym stanowisku. Potrwa cztery lata.

Prof. Mariusz Piskuła pracuje w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN od początku jego działalności, czyli od 1988 roku, a jednostką zarządza od 2012 roku.

Jest członkiem korespondentem PAN, a w latach 2015-2019 pełnił funkcję Prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku.

Wyróżniony wśród TOP 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie w prestiżowym rankingu Uniwersytetu Stanforda. Odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W pracy naukowo-badawczej prof. Piskuła zajmuje się m.in. relacją pomiędzy przeciwutleniającymi właściwościami składników żywności pochodzenia roślinnego, ich wchłanianiem i metabolizmem, a profilaktyką chorób dietozależnych. Jest autorem około 200 publikacji, w tym ponad 80 oryginalnych prac badawczych.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie prowadzi interdyscyplinarne badania nad oddziaływaniem czynników środowiska, w tym żywności, na zdrowie człowieka i dobrostan zwierząt. Instytut jest członkiem międzynarodowej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze Żywności, skupiającej najlepsze ośrodki naukowe i największe potęgi biznesowe.

 

Autor: B. Gajlewska/PAN/UM Olsztyna
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, PAN
Powołano komisję, która zdecyduje o wyborze dyrektora jednego z olsztyńskich szpitali

Olsztyńscy radni powołali komisję, która rozpocznie wybór nowego dyrektora szpitala miejskiego. Poprzedni szef placówki - Andrzej Bujnowski - oficjalnie został odwołany ze względu na coraz gorszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV