Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powołano komisję, która zdecyduje o wyborze dyrektora jednego z olsztyńskich szpitali

fot. Przemysław Getka

Olsztyńscy radni powołali komisję, która rozpocznie wybór nowego dyrektora szpitala miejskiego. Poprzedni szef placówki – Andrzej Bujnowski – oficjalnie został odwołany ze względu na coraz gorszą sytuację finansową szpitala i konflikty z jego pracownikami.

Teraz konieczne jest przeprowadzenie konkursu. Komisja będzie musiała m.in. stworzyć jego regulamin i opracować ogłoszenie o konkursie.

Członków wskazał przewodniczący rady miasta na wniosek prezydenta Grzymowicza oraz przewodniczącego rady społecznej szpitala miejskiego. W jej skład weszli: Marian Zdunek, Krystyna Flis, Łukasz Łukaszewski, dr Joanna Misiewicz i Mirosław Gornowicz, a przewodniczącą została radna, dr Ewa Zakrzewska. Przewodnicząca komisji zdrowia, polityki społecznej i polityki senioralnej Edyta Markowicz z klubu Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że w prace komisji nie został zaangażowany nikt z ratuszowej opozycji.

Głosujemy przeciwko powołaniu komisji. Nie jest to głos przeciw jej członkom, ale temu, że po raz kolejny jesteśmy pomijani przy wyborach jakichkolwiek komisji

– przyznała radna Markowicz.

Uchwała została jednak przyjęta większością głosów – 15 radnych było za, jedna osoba wstrzymała się od głosu, a przeciw było 6 radnych.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, Olsztyn
Decyzja zapadła. Ponad 100 milionów złotych na przebudowę olsztyńskiej Uranii

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził dzisiaj 132 miliony złotych dofinansowania na przebudowę i rozbudowę hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie. Jest to efekt negocjacji zarządu województwa z Komisją...

Zamknij
RadioOlsztynTV