Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożyczył koledze laptopa, a ten… chciał wyłudzić kredyty. Jest akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi

Fot. pixabay

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który wykorzystując dane osobowe  kolegi próbował wyłudzić kredyty o łącznej wartości blisko 18 tysięcy złotych.

W czerwcu 2019 roku do olsztyńskiej policji zgłosił się 31-latek, który twierdził, że nieznany sprawca włamał się na jego konta internetowe i zmienił do nich hasła, uniemożliwiając właścicielowi korzystanie z nich.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie szybko dotarli do sprawcy. Okazał się nim 27-letni kolega pokrzywdzonego. Z ustaleń śledczych wynika, że kilka miesięcy wcześniej 31-latek pożyczył znajomemu swojego laptopa, na którym posiadał zapisane loginy i hasła do różnych kont m.in. e-mail czy portali społecznościowych oraz rachunku bankowego. Mężczyzna postanowił wykorzystać uzyskane dane do zaciągnięcia 11 kredytów w różnych instytucjach finansowych na łączną kwotę blisko 18 tysięcy złotych

– poinformował sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Przy składaniu wniosków internetowych o pożyczki sprawca posłużył się również skanami dokumentów pokrzywdzonego, które były zapisane na jego poczcie e-mail. Ostatecznie 27-latkowi w żadnej z placówek finansowych nie udało się zaciągnąć pożyczki. Został zatrzymany i usłyszał 11 zarzutów usiłowania oszustwa, naruszenia tajemnicy korespondencji oraz zmieniania danych informatycznych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją finansową. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, oszust, internet, wyłudzenie, zarzuty, akt oskarżenia, laptop
Agent Tomek zostanie aresztowany? Prokuratura złożyła wniosek

Sąd Rejonowy w Białymstoku rozpoznaje dziś wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt  dla byłego posła PiS i byłego agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości...

Zamknij
RadioOlsztynTV