Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agent Tomek zostanie aresztowany? Prokuratura złożyła wniosek

Sąd Rejonowy w Białymstoku rozpoznaje dziś wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt  dla byłego posła PiS i byłego agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper.

Dzień wcześniej śledczy postawili mu kolejne zarzuty, dotyczą one tzw. prania brudnych pieniędzy. Posiedzenie nie jest jawne dla mediów.

Swój wniosek o areszt śledczy motywują również tym, że podejrzany dotąd nie wpłacił 500 tys. zł poręczenia majątkowego, zastosowanego wobec niego w listopadzie, gdy stawiano mu pierwsze zarzuty w tym śledztwie. Prokuratura stoi też na stanowisku, że Tomasz K. próbuje wyzbyć się majątku (sprzedaje nieruchomości i dokonuje operacji bankowych), czym utrudnia śledztwo.

Głównym wątkiem postępowania, które w Białymstoku prowadzone jest od 2016 roku, po przejęciu z olsztyńskiej prokuratury okręgowej, jest wyjaśnienie nadużyć finansowych związanych z prowadzeniem w latach 2011-2017 domów opieki dla seniorów na Warmii i Mazurach. Prowadziło je olsztyńskie stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper, korzystając z państwowych dotacji.

Według ustaleń śledztwa, część z tych pieniędzy miała zostać przywłaszczona lub wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem. Zarzuty przedstawiono dotąd w sumie prawie 40 osobom.

 

Autor: J. Golon/PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w sąd, prokuratura, areszt, zarzuty, Helper
Coraz dłuższa lista zarzutów wobec „agenta Tomka”. Nowe dotyczą prania brudnych pieniędzy. Jest wniosek o areszt tymczasowy

Tomasz K., znany w mediach jako "agent Tomek", usłyszał w prokuraturze regionalnej w Białymstoku kolejnych dziewięć zarzutów. Były poseł PiS i były agent CBA Tomasz K....

Zamknij
RadioOlsztynTV