Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy laureatów Nagrody Prezydenta Elbląga

Nagroda Prezydenta Elbląga. Fot. RO

Prezydent Elbląga wręczył swoje nagrody za wybitne działania na rzecz miasta. Są one przyznawane w różnych dziedzinach – od oświaty po gospodarkę.

Wyróżnienia otrzymali: Przedszkole nr 29 za ekologię, Beata Wrzosek z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych w kategorii opieka społeczna, Klaster Turystyczny za działalność gospodarczą, PTTK Ziemi Elbląskiej za turystykę oraz nauczyciele: Stanisława Szuksta za działalność oświatową i Piotr Imiołczyk za promowanie historii Polski i Elbląga.

Nagrodę w kategorii kultura i sztuka odebrało Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Placówka działa od 150 lat i wciąż się rozwija – zapewnia dyrektor Maria Kasprzycka.

Za organizację Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych nagrodę odebrał prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Tomasz Woźny. To według władz światowej federacji były najlepsze mistrzostwa w historii tej rywalizacji. Naszą imprezę na żywo obejrzało 20 tysięcy kibiców – przypomina Woźny.

Prezydent Elbląga przyznał swoje nagrody już po raz 24. Od 1991 roku odebrało je blisko 200 elblążan, instytucji i organizacji działających na rzecz miasta.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nagroda, prezydent
Stabilizacja sytuacji na Żuławach Elbląskich

Od północy opada woda na Żuławach Elbląskich. Na rzece Elbląg i Nogacie, a także na Zalewie Wiślanym jej poziom jest poniżej stanów ostrzegawczych. Natomiast - zgodnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV