Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar zakładu tapicerskiego w Barczewie

Fot. D. Wojciechowski

Kilka godzin potrwa dogaszanie pożaru zakładu tapicerskiego w Barczewie.

Ogień pojawił się w piątek (8 lipca) po godzinie 17 obok budynku przy ul. Nowowiejskiego. Zapaliły się odpady, a następnie część poddasza i pianka poliuretanowa leżąca przy budynku. – Powstał duży płomień, który przedostał się przez wypalone okna i zajął więźbę dachową – wyjaśnia brygadier Andrzej Górzyński komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie:

00:00 / 00:00

W pożarze spłonęły tworzywa sztuczne, które mogły wytwarzać toksyczne opary- dodaje Andrzej Górzyński. – W tym momencie jednak trudno ocenić zagrożenie. Pożar został szybko ugaszony, więc istnieje prawdopodobieństwo, że ryzyko ewentualnego zatrucia jest niewielkie.

00:00 / 00:00

W akcji wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej z Olsztyna i Biskupca oraz ochotnicy z Barczewa, Barczewka, Klebarka i Jezioran.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Olsztyn – zabytkowy budynek, w którym doszło do pożaru wart jest około 3 milionów złotych, natomiast zmagazynowany w nim towar około pół miliona złotych. W pożarze nikt nie ucierpiał.

 

Strażacy dogaszają pożar zakładu tapicerskiego. Fot. D. Wojciechowski

 

Fot. D. Wojciechowski

(kan/mkloda)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, strażacy, Barczewo
Rodzeństwo uciekło z palącego się domu

Trójka dzieci uciekła przed pożarem w Wiśniówku niedaleko Iławy. W czwartek (7 lipca) po południu zapalił się dom, w którym były 4, 5 i 13-letnie dzieci....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV