Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat olecki ma nowego starostę. Urząd obejmie Marzanna Pojawa-Grajewska

Fot. wikipedia.pl

Nowym starostą oleckim została  dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Marzanna Pojawa-Grajewska. Wybory  zarządzono po rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego włodarza powiatu Mariana Świerszcza.

Tym samym rządząca powiatem koalicja PSL ze Zjednoczoną Prawicą przestała istnieć.

Starosta z PSL zrezygnował nie tylko ze stanowiska, ale postanowił również wycofać się z życia politycznego i złożył mandat radnego. Nie powiodła się natomiast próba odwołania przewodniczącego rady – Tomasza Kosobudzkiego z PSL, o co wnioskował radny Marek Dobrzyń ze Zjednoczonej Prawicy. Dobrzyń, tak jak do tej pory, pozostanie wicestarostą. W skład nowego Zarządu Powiatu wejdą również Zofia Bordzio z lokalnego komitetu Mała Ojczyzna Olecko oraz Izabela Sertel i Czesław Gontar ze Zjednoczonej Prawicy.

Wynik wyborów wskazuje na nową koalicję Zjednoczonej Prawicy, która ma 5 radnych i klubu Mała Ojczyzna Olecko z czterema radnymi. PSL ma w radzie 6 radnych.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w starosta, rada powiatu, rezygnacja, zmiana
Starosta złożył rezygnację. Co dalej z zarządem powiatu oleckiego?

Starosta powiatu oleckiego Marian Świerszcz złożył rezygnację ze stanowiska wraz z wnioskiem o odwołanie całego zarządu powiatu. Nowy zarząd i starosta mają być wybrani na najbliższej...

Zamknij
RadioOlsztynTV