Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta złożył rezygnację. Co dalej z zarządem powiatu oleckiego?

fot. powiat.olecko.pl

Starosta powiatu oleckiego Marian Świerszcz złożył rezygnację ze stanowiska wraz z wnioskiem o odwołanie całego zarządu powiatu. Nowy zarząd i starosta mają być wybrani na najbliższej sesji. 

W trzyosobowym zarządzie starosta i członek zarządu są z PSL, a nieetatowy zastępca starosty z PiS. Zgodnie z nowym regulaminem, zarząd powinien liczyć pięć osób. I tu pojawił się problem personalny.

Nie mam możliwości zwiększenia liczby członków zarządu powiatu. Jestem za tym, by było ich więcej. Jednak wśród ugrupowań koalicyjnych, które rządzą powiatem, nie ma zgody co do personaliów nowych członków

– mówi starosta Marian Świerszcz.

– Ja przestrzegam umowy koalicyjnej. Druga strona zaczęła forsować kandydatów niezgodnie z umową – mówi zastępca starosty Marek Dobrzyń.

Dobrzyń uważa, że nastąpiło niepotrzebne upolitycznienie. Nieoficjalnie mówi się o tym, że powodem rozpadu koalicji rządzącej powiatem oleckim byłą chęć dołączenia do składu zarządu radnego z PSL Henryka Trznadla.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w starosta, OLecko, rezygnacja, Marian Świerszcz
Pijany kierowca prosił policjantów by zawieźli go do bankomatu po łapówkę

Policjanci z Olecka zatrzymali pijanego kierowcę osobowego peugeota, który wjechał samochodem do rowu. W wydychanym powietrzu miał prawie  4 promile alkoholu. 43-latek dodatkowo proponował funkcjonariuszom łapówkę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV