Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja poszukuje zwyrodnialców, którzy przywiązali psa do torów

Przywiązali psa do torów, pociąg obciął zwierzęciu głowę. Fot. Małgorzata Zbrożek

Policja szuka świadków, którzy pomogą ustalić oprawców, którzy wczoraj w Kalkowie niedaleko Nidzicy przywiązali psa do torów.

Zwierzę zginęło, a bulwersującą sprawę zgłosił nam słuchacz. Do zdarzenia doszło na torach między miejscowościami Żelazno i Malinowo w powiecie nidzickim. Słuchacz, który do nas zadzwonił opowiada, że pociąg, który uderzył w zwierzę oderwał mu głowę. Mężczyzna jest przekonany, że było to celowe działanie, jak mówił zwierzę mogło być przywiązane do torowiska tuż przed nadjeżdżającym składem.

Czy tak rzeczywiście było, to wyjaśnia policja. Rzeczniczka Komendy w Nidzicy Izabela Demska na razie jedynie potwierdza, że na torach w Kalkowie doszło do tragedii. Zwłoki psa zostały zabezpieczone przez weterynarza i ma być zrobiona sekcja zwłok, która ma pomóc w ustaleniu okoliczności tragedii.

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi do trzech lat więzienia.

 

(grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies
W Kętrzynie ktoś rozrzucił jedzenie z gwoździami i szpilkami

Policja, miłośnicy zwierząt i mieszkańcy Kętrzyna apelują o pomoc w ustaleniu osoby, która na trawnikach w mieście rozrzuca resztki jedzenia i kawałki kości naszpikowane gwoździami i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV