Podział punktów w Legnicy. Stomil zremisował z Miedzią

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica w 16. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Stomil do meczu z Miedzią przystępował po dwóch zwycięstwach z Puszczą Niepołomice i Górnikiem Łęczna. – Szanujemy rywala, ale wierzymy w swoje możliwości – przekonywali przed spotkaniem olsztynianie.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Legniczanie od pierwszego gwizdka zepchnęli Dumę Warmii do defensywy. W 4 minucie po kąśliwym dośrodkowaniu musiał interweniować Vjačeslavs Kudrjavcevs (do którego po ostatnim meczu z Górnikiem można było mieć wiele zastrzeżeń). Z czasem Stomil zaczął się prezentować coraz lepiej. Olsztynianie byli blisko wyjścia na prowadzenie w 16 minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zagotowało się pod bramką Grobelnego, ale ostatecznie obrońcy wybili piłkę. Miedź odpowiedziała chwilę później dwójkową akcją Zapolnik-Roman, lecz defensorzy gości w ostatniej chwili powstrzymali groźny atak.

Mecz toczył się w dobrym tempie, a akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą. W 25 minucie o krok od gola był Stomil, strzał Juricha Caroliny minimalnie minął bramkę. Duma Warmii z każdą minutą nabierała rozpędu, a okres przewagi udokumentowała w 37 minucie – w podbramkowym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Wojciech Łuczak. Podopieczni Adama Majewskiego z prowadzenia cieszyli się jednak niecałe 2 minuty – do wyrównania po asyście przewrotką Purzyckiego doprowadził Szymon Matuszek. A to nie był koniec emocji w tej połowie!

W 42 minucie po składnej akcji Stomilu faulowany w polu karnym został Hubert Szramka. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”, a jedenastkę na gola zamienił Wiktor Biedrzycki, który… chwilę później spowodował rzut karny, za zagranie piłki ręką w szesnastce. Rezultat wyrównał Kamil Zapolnik, a po chwili Paweł Pskit zakończył szaloną pierwszą połowę.

Druga odsłona, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od przewagi Miedzi. Legniczanie kilkukrotnie zagrozili bramce Kudrjavcevsa, ale brakowało im skuteczności. Gra wyrównała się, ale żaden z zespołów nie stwarzał sobie dogodnych okazji.

Na groźną akcję musieliśmy czekać aż do 83 minuty, kiedy po dośrodkowaniu wprowadzonego chwilę wcześniej Ingo van Weerta piłka zatrzymała się na poprzeczce, a dobitka Jonatana Strausa była niecelna. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Mehdi Lehaire – na szczęście dla gości futbolówka o centymetry minęła bramkę. Do końca meczu nie padły kolejne bramki i Stomil zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2.

Szkoleniowiec Stomilu – Adam Majewski miał po meczu mieszane uczucia.

00:00 / 00:00

Olsztynianie zajmują obecnie 10 lokatę w tabeli, z dorobkiem 20 punktów. Następny mecz Stomil rozegra 12 grudnia. Duma Warmii zmierzy się u siebie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

———————–

Miedź Legnica: Jędrzej Grobelny, Wiktor Pleśnierowicz, Marcin Biernat, Szymon Matuszek, Krzysztof Drzazga, Adrian Purzycki, Kamil Zapolnik, Paweł Tupaj, Goku Roman, Paweł Zieliński, Maciej Śliwa

Stomil Olszyn: Vjačeslavs Kudrjavcevs, Janusz Bucholc, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Damian Byrtek, Jurich Carolina, Hubert Szramka, Maciej Spychała, Krystian Ogrodowski, Wojciech Łuczak, Grzegorz Kuświk

Gole: Łuczak – 38′, Matuszek – 40′, Biedrzycki – 43′, Zapolnik – 45′

Kartki: Tupaj – 16′ (żółta), Biernat – 23′ (żółta), Purzycki – 50′ (żółta), Zapolnik – 53′ (żółta), Ogrodowski – 59′ (żółta), Biedrzycki – 85′ (żółta)

Sędzia: Paweł Pskit

———————–

A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn się nie zatrzymuje! Czołowa drużyna ligi pokonana [ZDJĘCIA]

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 2:1 w 15. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi. - Górnik ma bardzo solidny skład, doświadczonych zawodników....