Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas szarpaniny śmiertelnie postrzelił awanturnika. Trwa proces policjanta

Fot. Przemysław Getka

W Sądzie Rejonowym w Giżycku trwa proces policjanta, który podczas interwencji w Wydminach śmiertelnie postrzelił 32-latka i jednocześnie ranił policjantkę. Funkcjonariuszowi zarzucono m.in. niedopełnienie obowiązków i nieumyślne spowodowanie śmierci.

Do tragicznego zdarzenia doszło w grudniu 2021 roku. Patrol interweniował podczas domowej awantury, którą wszczął pijany Tomasz N. Policjanci próbowali z nim rozmawiać, ale mężczyzna nie wykonywał ich poleceń. Wtedy zdecydowali, że muszą go obezwładnić.

Jeden z funkcjonariuszy Mateusz Cz. wyjął pistolet, przeładował i skierował w stronę awanturnika. Doszło do szarpaniny, broń wystrzeliła, kula trafiła Tomasza N. w klatkę piersiową. Ta sama kula raniła też policjantkę biorącą udział w interwencji.

W małym pomieszczeniu była także partnerka mężczyzny i troje dzieci.

Mateusz Cz. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Podczas sześciu dotychczasowych rozpraw przesłuchano wszystkich świadków. Są też nowe opinie biegłych, dlatego sąd po raz kolejny zajmie się sprawą 20 września.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w śmierć, sąd, policjant, Wydminy, proces, postrzelenie, awantura, wezwanie, policjantka, szarpanina, śmiertelne postrzelenie
Ponowny proces ws. zabójstwa. Trwa przesłuchanie świadków

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie kolejny dzień przesłuchań w ponownym procesie mężczyzny oskarżonego o zabójstwo partnera swojej matki. Było to w Biskupcu w 2022 roku. Proces...

Zamknij
RadioOlsztynTV