Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany kajakarz kilkukrotnie wpadł do rzeki. Interweniowała policja

Fot. P. Getka

Uczestnik zimowego spływu po rzece Pisie został ukarany mandatem za pływanie kajakiem w stanie nietrzeźwym. Policję wezwali inni kajakarze, bo mężczyzna wpadł do wody i przez godzinę nie można go było odnaleźć.

Według policji, grupa turystów z województwa mazowieckiego zorganizowała sobie spływ kajakowy mazurską rzeką Pisą. Wśród kajakarzy był 43-letni mieszkaniec Pruszkowa. Mężczyzna podczas spływu kilka razy wpadł do wody, ale za każdym razem udawało mu się samodzielnie wrócić do kajaka. Po kolejnym wypadnięciu z kajaka, o własnych siłach podpłynął do brzegu. Wówczas znajomi stracili go z oczu.

Zaczęli go szukać na własną rękę. Poszukiwania trwały około godziny, ale były bezskuteczne. Zaczęło się ściemniać, więc w obawie o życie i zdrowie kolegi o jego zaginięciu powiadomili policję

– wyjaśniła nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji.

00:00 / 00:00

Kiedy patrol przyjechał na wezwanie, 43-latek już się odnalazł. Według policji był skrajnie wyziębiony i wyraźnie czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusz wezwali na miejsce służby medyczne, które udzieliły kajakarzowi pomocy.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych za pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu

– dodała.

To pierwszy w tym roku nietrzeźwy kajakarz przyłapany na wodach powiatu piskiego.

 


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za J.Golon/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, alkohol, mandat, kajakarz, spływ kajakowy
Więcej kontroli na drogach. Trwa policyjna akcja „Bezpieczne powroty z ferii”

W ten weekend kierowcy w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim mogą się spodziewać częstszych kontroli na drogach. Trwa policyjna akcja "Bezpieczne powroty z ferii". Uczniowie w tych...

Zamknij
RadioOlsztynTV