Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy taki egzamin. Studenci pielęgniarstwa sprawdzają wiedzę w praktyce

Fot. M. Stankiewicz

W Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu trwa pierwszy w historii uczelni egzamin OSCE czyli Obiektywny Strukturyzowany Egzamin Kliniczny. Jest to sprawdzian umiejętności praktycznych.

Realizowany jest w warunkach symulowanych w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych. Przystąpiło do niego ponad sto studentów drugiego semestru I roku pielęgniarstwa.

Ocenie podlega wywiad pielęgniarski, badanie fizykalne oraz poprawność wykonania procedur medycznych.

– Egzamin odbywa się na trenażerach i symulatorach wg algorytmów i scenariuszy – wyjaśniła Barbara Głowacka, koordynator kierunku pielęgniarstwo w elbląskiej akademii.

00:00 / 00:00

Egzamin realizowany jest na pięciu stacjach, na których studenci wykonują określone procedurą czynności z zakresu podstaw pielęgniarstwa.

W czasie 10 minut pod okiem egzaminatorów muszą zrealizować określone czynności i potem przejść na kolejne stanowisko. Oceniani są według takich samych kryteriów. Egzamin OSCE w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu trwa trzy dni. Zakończy się w niedzielę.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, pielęgniarstwo
Znamy wyniki tegorocznych matur. Jak wypadło województwo warmińsko-mazurskie?

Wyniki matur lepsze, niż przed rokiem, tradycyjnie też lepiej wypadł polski, gorzej - matematyka. W całym kraju do egzaminu dojrzałości przystąpiło 268 tysięcy 257 osób, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV