Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piękna pogoda zachęca do spacerów. Co zrobić, aby nie zgubić się w lesie?

Trwa sezon grzybowy, a piękna jesień zachęca do spacerów w lesie. Co zrobić, by nie zgubić się i bez problemu odnaleźć drogę? Lasy Państwowe przygotowały specjalną aplikację, z której za darmo może skorzystać każdy posiadacz smartfona.

Każdego roku zdarzają się wezwania na pomoc, kiedy grzybiarze czy turyści tracą orientację w lesie. To może zdarzyć się każdemu, dlatego na wyprawę trzeba się przygotować. Ważne jest ciepłe ubranie, bluza z kapturem i coś przeciwdeszczowego, coś do picia i jedzenia.

Warto mieć przy sobie smarfona z aplikacją mBDL czyli mapami lasów w całej Polsce, które są dostępne też w trybie offline – wyjaśnia rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. Naładowany telefon przyda się do wezwania pomocy, jeśli ktoś nie potrafi znaleźć drogi przy pomocy mapy.

Dodajmy, Nadleśnictwo Elbląg przygotowało w Lasach Elbląskich i na Mierzei Wiślanej terenowe oznakowanie, które ułatwi odnalezienie drogi. Na dobrze widocznych, czerwonych naklejkach jest podany alarmowy nr 112 i cyfrowy numer adresu leśnego, czyli precyzyjna lokalizacja miejsca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Złota polska jesień w dzień i przymrozki nocą. Sprawdź weekendową prognozę dla Warmii i Mazur

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, droga, mapa, spacer, smartfon
Konsorcjum firm przygotuje dokumentację drogi S5 między Ostródą a Grudziądzem

Wyłoniono najkorzystniejszą ofertę w sprawie drogi S5 między Ostródą a Grudziądzem. Za 17,5 miliona złotych konsorcjum spółek Trakt chce przygotować dokumentację dla około 90 kilometrów drogi...

Zamknij
RadioOlsztynTV