Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Padł ofiarą internetowego oszusta i stracił prawie 50 tysięcy złotych

Skusiła go oferta szybkiego zarobku dużych pieniędzy. W efekcie stracił 48 tysięcy złotych.

Ofiarą oszustwa „na bitcoina” padł mieszkaniec gminy Pozezdrze, który przeglądając strony internetowe na telefonie, kliknął w baner reklamowy oferujący inwestycje w kryptowaluty. Po podaniu numeru telefonu w formularzu, wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Mężczyzna zainstalował na swoim komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu, a następnie zalogował się do swojego banku. Dzięki temu „analityk” sprawdził, ile mężczyzna ma środków na koncie

– mówiła starszy aspirant Agnieszka Filipska z policji w Węgorzewie.

Na komputerze pokrzywdzonego otworzyła się strona giełdy, na której mężczyzna obserwował jak jego zainwestowane pieniądze pomnażają swoja wartość. Później pokrzywdzony przelał ponad 40 tys. złotych na kolejne „inwestycje”.

Między kolejnymi rozmowami z „analitykiem” giełdy kryptowalut, do poszkodowanego mężczyzny zadzwonił pracownik banku, który uświadomił go, że został oszukany. Mężczyzna stracił ponad 48 tysięcy złotych.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja
Nerwowe manewry za kierownicą naprowadziły policjantów na trop narkotyków

Policjanci zatrzymali 40-latka, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Do zatrzymania doszło na terenie Biskupca w trakcie kontroli drogowej. Kierowcę zdradził stres - relacjonuje Andrzej...

Zamknij
RadioOlsztynTV