Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatnie dni wystawy Instytutu Sztuk Pięknych UWM

„Rzeczywistość i wyobraźnia. 30 lat istnienia Instytutu Sztuk Pięknych” to tytuł wystawy, którą jeszcze do 24 kwietnia oglądać możemy w zdalnie na profilu facebookowym Galerii Sztuki BWA w Olsztynie.

Jest to nie tylko prezentacja artystek i artystów związanych z Instytutem Sztuk Pięknych w sali głównej BWA Olsztyn, ale przede wszystkim 30 lat niezwykłej historii i działań na rzecz sztuki. Z okazji Jubileuszu otwarta została wystawa prezentująca aktualne dokonania twórcze artystów związanych z Instytutem Sztuk Pięknych.

Na wystawie zobaczyć można szerokie spektrum działań w takich obszarach jak projektowanie graficzne, multimedia, fotografia, rzeźba, grafika warsztatowa, malarstwo, które w oparciu o wielokierunkowe wzajemne przenikanie się rzeczywistości i wyobraźni, stawia pytanie o źródła inspiracji, stając się mottem przewodnim obchodów trzydziestolecia istnienia Instytutu Sztuk Pięknych.

Z okazji jubileuszu powstała także publikacja, która otwiera przed nami bogaty zasób wiedzy, doświadczeń oraz ludzi, którzy tworzyli i wciąż tworzą ISP w Olsztynie.
Instytut to także, a raczej przede wszystkim wiele lat edukacji w zakresie sztuki, co podkreśla profesor Małgorzata Chomicz:

00:00 / 00:00

Jednym z absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych jest Marcin Piotrowicz:

00:00 / 00:00

Zapraszamy do oglądania wystawy i przypominamy, że dostępna jest do najbliższego piątku.

Autor: M. Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląg przygotował punkt szczepień masowych. „Wszystko jest gotowe, czekamy na zgodę na otwarcie”

W Elblągu punkt szczepień powszechnych ruszy, kiedy rząd da zielone światło dla podobnych miejsc zorganizowanych przez samorządy. Docelowo na Warmii i Mazurach takich punktów ma być...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV