Olsztyn może stracić prawie 17 milionów złotych
Kosztowna wojna o plan zagospodarowania terenu pomiędzy Nagórkami a Jarotami.
Jak wylicza prezydent Olsztyna, na uchyleniu planu przez wojewodę, miasto straci około 17 milionów złotych. Plan, wywołujący protesty organizacji społecznych, został przyjęty przez Radę Miasta w sierpniu. Kilka dni temu wojewoda uznał, że radni nie mieli prawa go uchylić. Wskazane przez prawników wojewody nieprawidłowości, miały dotyczyć zmian wprowadzonych do planu tuż przed jego uchwaleniem. W efekcie Olsztyn straci, bo nie dostanie 7 milionów tak zwanej opłaty adiacenckiej.
– Do tego inwestor, który ma na tym terenie budować centrum handlowe, nie będzie musiał wykładać 10 milionów złotych na inwestycje nie związanie bezpośrednio z centrum, bo po uchyleniu planu przestaje obowiązywać porozumienie, jakie z nim podpisaliśmy – zaznacza prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Inwestor, który między olsztyńskimi Nagórkami i Jarotami chce budować centrum handlowe, złożył już wniosek o wydanie zezwolenia na budowę. Miasto będzie musiało to zezwolenie wydać na podstawie starego planu zagospodarowania terenu. (apiedz/bsc/as)
Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza:























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



