Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn bez uchwał w sprawie reformy oświaty

Radni olsztyńskiej Rady Miasta jeszcze nie zajęli się tematem reformy oświaty, mimo, że Urząd Miasta ponad dwa tygodnie temu przedstawił plan nowej sieci placówek. Zakłada on m.in. zmianę obwodów szkół podstawowych i w efekcie – konieczność przeniesienia części uczniów do nowych placówek.

Miejscy urzędnicy zapewniają jednak, że zdążą przygotować uchwały w terminie. To, że nie ma ich jeszcze teraz, wynika z faktu, że prowadzimy konsultacje. Rozmawiamy z dyrektorami szkół, a ci – z rodzicami. Pojawiają się różne sugestie, trzeba przeanalizować, czy któreś z nich możemy wziąć pod uwagę – mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta.

O Olsztyn nie martwią się póki co przedstawiciele warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty. Nie widzę tu żadnych problemów. Olsztyn przedstawił przecież projekt nowej sieci szkół, dostosowującej je do reformy – mówi Barbara Antczak z kuratorium. Nie martwi się też wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski. Jeśli nawet Olsztyn ma jakieś problemy, to – podobnie jak inne samorządy – na pewno sobie z nimi poradzi – przekonuje wicewojewoda.

W przyszłym tygodniu zaplanowano robocze spotkanie warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty z olsztyńskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za edukację.

 

 

(apiedz/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, kuratorium, urząd miasta
Marta Leszczyńska, Norbert Kwella: w Olsztynie przeszczepiamy nerki od 2010 roku

Z okazji Dnia Transplantologii gościliśmy w studiu Polskiego Radia Olsztyn Martę Leszczyńską, Regionalną Koordynator Transplantacyjną ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie i doktora Norberta Kwella, lekarza transplantologii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV