Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oglądaj festiwal filmowy w Gdyni w TVP Kultura

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

TVP Kultura zaprasza na codzienne relacje z 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, rozmowy z twórcami i krytykami w studiu festiwalowym oraz transmisję gali rozdania nagród.

Od poniedziałku 17 września widzowie TVP Kultura będą mogli codzienne śledzić najważniejsze wydarzenia na odbywającym się w Gdyni 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zaś w sobotę obejrzeć transmisję uroczystej Gali wręczenia nagród.

TVP Kultura zaprasza do Studia Festiwalowego, w którym podsumowane zostaną codziennie (ok. godz. 23:00) najważniejsze wydarzenia każdego dnia. Gospodarzem programu będzie Wojciech Klata, wicedyrektor TVP Kultura, a towarzyszyć mu będą krytycy filmowi i filmoznawcy – Katarzyna Wajda, Łukasz Adamski i dr Łukasz Jasina.

W pierwszym programie  (w poniedziałek, 17 września, godz. 21.10) gośćmi specjalnymi będą Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz dyrektor festiwalu Leszek Kopeć.

W sobotę 22 września o godz. 19.30 rozpocznie się na antenie TVP Kultura transmisja uroczystej gali wręczenia nagród, a zaraz po niej ostatnie wydanie Studia Festiwalowego podsumowujące tegoroczne wydarzenie z udziałem laureatów i krytyków.

Od poniedziałku 17 września do poniedziałku 24 września, rozmówcami w prowadzonym przez Łukasza Adamskiego programie Studio Kultura-Rozmowy (około  godz. 8.15, powtórka około godz. 13.15) będą twórcy wyświetlanych na Festiwalu filmów. W pierwszym, poniedziałkowym wydaniu, o swoim nowym obrazie „Kamerdyner” opowie reżyser, Filip Bajon.

Ważnym wydarzeniem w ramach Festiwalu będzie projekcja zrekonstruowanej przy współudziale Telewizji Polskiej wersji filmu „Wrota Europy” w reżyserii Jerzego Wójcika z 1999 roku. W programie o tym projekcie z prowadzącym rozmawiać będą Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP SA oraz operator Witold Sobociński.

  • Studio Kultura-Rozmowy z 43. FPFF w Gdyni od 17 do 21 września oraz 24 września około godz. 8.15, powtórka około godz. 13.20
  • Studio Festiwalowe 17 września o godz. 21.10, od 18 do 21 po godz. 23.00 oraz 22 września o godz. 21:45
  • Transmisja Gali wręczenia nagród 43. FPFF w Gdyni 22 września o godz. 19.30

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za la

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, festiwal, gdynia
Godność będzie hasłem tegorocznej edycji WAMA Film Festival w Olsztynie

5. WAMA Film Festival odbędzie się między 9 a 13 października. W dzisiejszym świecie wszystko ma albo godność, albo cenę. Godność przewyższa jednak każdą cenę -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV