Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Od przyszłego roku więcej linii autobusowych w regionie

Fot. J. Sulecki

Od przyszłego roku w w województwie warmińsko-mazurskim uruchomione zostaną nowe linie autobusowe. Zwiększenie liczby przewozów będzie możliwe dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych – ogłosił to wojewoda warmińsko-mazurski podczas konferencji prasowej w Elblągu.

– Celem rządowego funduszu jest odbudowa lokalnych połączeń – podkreśla wojewoda Artur Chojecki.

My tym funduszem chcemy poprawić dostępność do większych ośrodków miejskich. Dzięki współpracy z samorządami chcemy umożliwić mieszkańcom najmniejszych miejscowości wydostanie się z nich w celu realizacji swoich planów i potrzeb.

00:00 / 00:00

Jak dodaje wicestarosta powiatu elbląskiego Ryszard Zając – siatka połączeń obejmie wszystkie gminy powiatu.

Na 2023 rok budżet tego przedsięwzięcia wynosi prawie 6 milionów złotych. Obejmie on 61 linii autobusowych, co przekłada się na blisko 1 mln 100 wozokilometrów. Współpracujemy ze wszystkimi 9 gminami naszego powiatu. Mamy 4 operatorów (przewoźników), którzy świadczą usługi w zakresie przewozów komunikacyjnych.

00:00 / 00:00

Rządowe wsparcie przewozów w formie dopłaty wynosi maksymalnie 3 złote do 1 wozokilometra. Z kolei samorząd lokalny jest zobowiązany dopłacić przynajmniej 10 procent z własnych środków.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, autobusy, Artur Chojecki, przewozy, wojewoda warmińsko-mazurski
Wiceminister Śliwka o pogłębieniu toru wodnego do portu w Elblągu

Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka powiedział, że zabezpieczył 100 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Kapitałowych na pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg do elbląskiego portu. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV