Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakaz wjazdu do Polski samochodów zarejestrowanych w Rosji

Fot. W-MOSG

O północy wszedł w życie zakaz wjazdu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji. O zakazie poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA przypomniał, że zarejestrowane w Rosji samochody ciężarowe już wcześniej były objęte zakazem wjazdu do Polski. Mariusz Kamiński powiedział, że teraz sprawa została domknięta. Zakaz dotyczy samochodów zarejestrowanych w Rosji i bez znaczenia jest obywatelstwo kierowcy. Decyzja ta jest realizacją wytycznych Komisji Europejskiej z 8 września.

Zakazany jest zakup, przywóz lub przekazywanie do Unii Europejskiej, bezpośrednio lub pośrednio, samochodów i pozostałych pojazdów silnikowych przeznaczonych zasadniczo do przewozu 10 osób, włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (z nadwoziem typu kombi) oraz samochodami wyścigowymi jeżeli pochodzą one z Rosji lub są wywożone z Rosji. O pochodzeniu samochodu z Rosji świadczy fakt zarejestrowania go w tym państwie.

Pojazdy wyposażone w rosyjskie tablice rejestracyjne, które od niedzieli pojawią się na polskich przejściach granicznych, będą cofane z powrotem do państwa spoza UE, z którego przyjechały, niezależnie czy będzie to Rosja czy też inny kraj.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR/W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, granica, Rosja, straż graniczna, samochód, tablice rejestracyjne, zakaz, auta
Premier Mateusz Morawiecki: powstanie fizyczna zapora na granicy z Rosją

- Rozwój infrastruktury regionu jest bezpośrednią przyczyną spadku bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Mówił o tym na antenie Radia Olsztyn w popołudniowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV