Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Obrady Sejmu ws. ustawy o COVID-19 zostały odroczone. „Mieliśmy za mało czasu” vs „To tylko opóźni działania parlamentu”

Posłowie J. Cichoń (KO) i W. Kossakowski (PiS)

– Nie mieliśmy czasu, aby dokładnie zapoznać się z projektem ustawy ws. COVID-19 – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł KO Janusz Cichoń, komentując wniosek o odroczenie obrad Sejmu. Z kolei poseł PiS Wojciech Kossakowski odpowiedział, że tego typu wnioski składane są przez opozycję praktycznie co każde posiedzenie.

Sejm miał zająć się projektem ustawy ws. COVID-19. Politycy Koalicji Obywatelskiej wystąpili z wnioskiem formalnym o odroczenie obrad Sejmu przynajmniej do środy. – Chcemy na spokojnie zapoznać się z projektem ustawy PiS – komentowali politycy opozycji.

Ustawa wpłynęła do Sejmu w przeddzień wieczorem, czyli nie mieliśmy za bardzo czasu, żeby się nad nią pochylić. To dość obszerny dokument – zawiera 27 stron bez uzasadnienia, zaś samych zmian jest ponad 100

– powiedział Janusz Cichoń.

– Tak naprawdę co posiedzenie składy jest wniosek o odroczenie obrad – skomentował działania PO poseł PiS Wojciech Kossakowski i dodał:

Tym razem liczyliśmy, że Platforma Obywatelska i cała opozycja nie posunie się do tego kroku i stąd czujność naszych parlamentarzystów była mniejsza. Liczyliśmy na poważne podejście do sytuacji, w której się dziś znaleźliśmy. Wydaje mi się, że te 24 godziny, które dostało PO na nic się zda, a tylko opóźni działania Sejmu.

Działanie opozycji okazało się skuteczne, ponieważ w głosowaniu nad wnioskiem nie wzięło udziału 28 posłów Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa ma wrócić pod obrady Sejmu dzisiaj.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowski i Januszem Cichoniem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Cichoń, Wojciech Kossakowski
Poranne Pytania o rekonstrukcji rządu. W.Kossakowski: Kaczyński bierze odpowiedzialność za Polskę. M.Kulasek: Został zmuszony

O zaprzysiężeniu nowej Rady Ministrów i wejściu do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mówili politycy goszczący w Porannych Pytaniach. Krzysztof Kaszubski rozmawiał z posłami Marcinem Kulaskiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV