Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie pomagają apele i statystyki dotyczące wypadków. Na przejazdach kolejowych kierowcy masowo łamią przepisy

Symulowany wypadek na przejeździe kolejowym. Fot. K. Grabowska

Najczęstszym przewinieniem jest przejeżdżanie autem przez rogatki przed nadjeżdżającym składem albo przy czerwonym świetle.

Akcję kontrolną przeprowadzili policjanci z Morąga. – Rezultaty nie są optymistyczne – mówi starszy sierżant Anna Balińska z ostródzkiej Komendy Powiatowej Policji.

3 kierowców popełniło wykroczenia w ciągu 3 minut. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 300 złotych. Na konto każdego z nich trafiło 6 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o przestrzeganie przepisów i nie narażanie swojego życia i zdrowia na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze zapowiadają, że podobne kontrole będą kontynuowane.

Do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło wczoraj w Szybowicach w województwie opolskim. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym osobowy volkswagen wjechał pod jadący szynobus. Zginął 25 letni kierowca auta.

 

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, bezpieczeństwo, kolej, mandat, przejazd, wykroczenie, przejazd kolejowy
Śmiertelny wypadek w Nowym Mieście Lubawskim. Droga była zablokowana przez kilka godzin

Tragiczny wypadek w Nowym Mieście Lubawskim w ciągu drogi krajowej 15 Ostróda - Brodnica. Na ulicy Grunwaldzkiej kierowca ciężarówki potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych....

Zamknij
RadioOlsztynTV