Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach brakuje 300 etatów. O tym, jak temu zaradzić dyskutowano na okręgowym zjeździe pielęgniarek i położnych

Fot. K.Grabowska

Problemy kadrowe zdominowały 36. Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych z Warmii i Mazur.

Szacuje się, że w województwie, w tej grupie zawodowej, brakuje 300 etatów. Problemem nie jest brak chęci do podjęcia nauki w zawodzie, a raczej trudności z ukończeniem studiów.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w katedrze pielęgniarstwa, która funkcjonuje od 2002 roku co roku naukę rozpoczyna 120 osób, dyplom i prawo do wykonywania zawodu otrzymuje jedynie 30. Przewodnicząca okręgowej rady pielęgniarek i położnych regionu Warmii i Mazur Maria Danielewicz mówi, że potrzeba nowych narzędzi by poprawić te statystyki.

Apel w tej sprawie Maria Danielewicz skierowała do uczestniczących w spotkaniu parlamentarzystów, przedstawicieli wojewody, marszałka województwa, także dyrektorów szpitali i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, pielegniarki, zjazd
Miejskie żłobki w Olsztynie tylko dla zaszczepionych dzieci

Rada Miasta przyjęła nowy statut miejskich żłobków wraz z poprawką zgłoszoną przez radnych Koalicji Obywatelskiej. Według tej poprawki, dziecko dostanie się tylko wtedy, gdy jest szczepione...

Zamknij
RadioOlsztynTV