Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dj Bear

d1cecc24.jpeg

Przygoda DJ Bear`a z Radiem Olsztyn rozpoczęła się od… szczotki do czyszczenia płyt. W jednym z programów jego radiowy protoplasta - Piotr Bałtroczyk (ówczesny kierownik Radia na 103!), wyszukiwał słuchaczom przedmioty, których nie mogli zdobyć za żadne pieniądze. Obaj panowie spotkali się na koncercie Elżbiety Adamiak, w studenckim klubie w Kortowie, w którym pracował DJ Bear. Jak sam mówi „Zostałem niemal  wyciągnięty zza konsolety!”. Notabene przeszedł wszystkie etapy pracy za konsoletą. Przez kilka miesięcy zajmował się m.in. specyficznym doborem oraz prezentacją muzyki do skomplikowanych układów tanecznych. Nieobca mu jest rola wodzireja czy konferansjera.

Autor audycji z zawodu jestem technikiem mechanikiem, o specjalności... Eksploatacja i naprawa taboru kolejowego. Z wykształcenia natomiast jest magistrem pedagogiki. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, ze specjalizacją: Edukacja medialna z projektowaniem graficznym. Studia licencjackie z tematem pracy: Mecenat kultury regionalnej w programach Radia Olsztyn ukończył z wyróżnieniem. Jego praca magisterska została także poświęcona naszej rozgłośni. Nosi tytuł: Reportaż społeczny w Polskim Radiu Olsztyn. Jest umieszczona w Dziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Znalazła się w dziale prac doktorskich: „Ze względu na jej specyfikę (maszynopis), na wyjątkowo cenną zawartość oraz bardzo obszerny aparat bibliograficzny i źródłowy tej pracy, jako element poglądowy dla studentów dziennikarstwa UWM, choć nie tylko\".


DJ Bear ukończył także podyplomowe studia kwalifikacyjne OTS (Organizacja Turystyki Szkolnej), otrzymując przy tym uprawnienia do organizacji wypoczynku młodych ludzi. 

Jest zodiakalnym Koziorożcem, choć poroże łosia bardziej mu odpowiada. Posiada szerokie zainteresowania. Jego udział w przedstawieniach teatralnych, musicalach, nie jest bynajmniej dziełem przypadku. Do jego ulubionych filmów należy obraz Top Secret. Codziennie mógłby oglądać choćby kilka jego kadrów. Pasjonują go także filmy biograficzne, poświęcone cenionym postaciom. Nader często uczestniczy w koncertach. Czyta pozycje zwłaszcza z zakresu psychologii, filozofii, religii, nauk społecznych, humanistycznych i oczywiście pedagogiki.
Autor audycji Party Mix, na co dzień pracuje w Polskim Radiu Olsztyn, jako realizator dźwięku.

Ciekawostki:
Pseudonim powstał za sprawą pewnego Amerykanina, który obserwując DJ-a podczas pracy, przywitał go słowami: „Hi, teddy-bear”.
Pierwszym wywiadem jaki autor miał przyjemność przeprowadzić; notabene wspólnie z red. Jackiem Hopferem, była rozmowa z Edytą Bartosiewcz. Pomimo stresu i obaw z jego strony, w efekcie było to niezwykle serdeczne, pełne ciepła spotkanie, odbywające się „na żywo”, na radiowej antenie.

Z okazji 19 rocznicy audycji „Party Mix Radia Olsztyn”, jej prowadzący - DJ Bear, otrzymał niecodzienny prezent, w postaci zegarka na rękę. Prezent posiada niezwykłą i nieocenioną wartość. Jest osobiście wykonany przez fana audycji - zegarmistrza, pracującego w znanej angielskiej firmie. Całość wykonana jest ręcznie. Pozłacany mechanizm posiada oryginalną grawerkę z jego pseudonimem, dodatkowo opatrzoną zdobnikami w postaci nutek. Czasomierz niestety trzeba codziennie nakręcać. Mamy jednak nadzieję, że DJ Bear nie spóźni się na kolejne wydania programu.

E-mail: djbear@ro.com.pl

 

Prowadzi audycje

Party Mix

Audycja muzyczna "Party Mix",  po raz pierwszy w radiowym eterze zaistniała w styczniu 1994 roku, w słynnym "Radiu na 103!", tj. ówczesnym Miejskim Programie Radia Olsztyn. Na początku jednak prezentowana była wyłącznie sama muzyka. Zmiana nastąpiła dokładnie 21 maja 1994 roku, po godz. 21.00, kiedy to pierwsze wydanie audycji “Party Mix Radia Olsztyn” w nowej formule poprowadził DJ Bear. Notabene program przez niego prowadzony istnieje do dzisiaj.

W autorskim programie DJ Bear promuje wszelkie gatunki muzyczne, tworzące specyficzną, radiową dyskotekę. Nie brakuje tutaj także brzmień, które zdecydowanie wykraczają poza swoje klasyczne definicje, czego przykładem jest chociażby Chill out. Od dawna stałe miejsce w programie ma kącik fanów Fletni Pana.

Audycja połączona jest z przekazywaniem życzeń i pozdrowień, nadsyłanych przez słuchaczy. Niezwykle cennym dodatkiem, jest duża dawka humoru, która obecna jest niemal w każdym wydaniu "Party Mix".
Kontakt do audycji: 

W trakcie trwania programu w godzinach 22.05 do 1.00 w nocy, za pośrednictwem komunikatora SMS/MMS: +48 608 58 58 00 lub za sprawą adresów email: djbear@radioolsztyn.pl lub panradyjko@radioolsztyn.pl.

RadioOlsztynTV