DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

MP w łyżwiarstwie szybkim: wysokie loty elbląskiego Orła

Adrian Wielgat. Fot. archiwum prywatne

Kolejny medal Adriana Wielgata z Orła Elbląg w Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim!

Po brązie na 3000 metrów, elblążanin znów wywalczył brązowy krążek w Tomaszowie Mazowieckim – tym razem na dystansie 5000 metrów. Do tego elblążanie dołożyli srebro w wyścigu drużynowym.

W rywalizacji młodzieżowej zawodnicy Orła spisali się jeszcze lepiej. Wielgat wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal, Sebastian Kłosiński 3 srebrne krążki, a Michał Domański – jeden brąz. Do tego, klub z Żuław zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

(mświn/łw)

Więcej w łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Polski, Orzeł Elbląg
MP w łyżwiarstwie szybkim: brąz Adriana Wielgata

Adrian Wielgat z Orła Elbląg brązowym medalistą Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim. Elblążanin krążek zdobył w wyścigu na 3000 metrów,...