Kolarze szosowi mierzą się z trasą i upałem. Dziś finał Mistrzostw Polski

Sobotni wyścig elit kobiet. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Dziś finał Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Niedzielna rywalizacja obejmuje trzy wyścigi ze startem w Ostródzie. Na trasę kolejno wyruszą tandemy, juniorki oraz elita mężczyzn. To właśnie wyścig elity ze startu wspólnego wzbudza największe zainteresowanie.
W południe do walki o tytuł mistrza ruszyła elita mężczyzn. Na ponad 100 zawodników czeka 179 kilometrów rywalizacji w blisko 40-stopniowym upale.
Tegoroczny wyścig zapowiada się zupełnie inaczej niż przed rokiem – na starcie zabraknie obrońcy tytułu – Rafała Majki, a trudna trasa po Wzgórzach Dylewskich zwiastuje otwartą walkę o zwycięstwo. Wśród ekip większość stanowią Polacy, ale nie zebranie tez przedstawicieli chociażby z Czech, jednak eksperci wśród faworytów dzisiejszego wyścigu wskazują między innymi Michała Kwiatkowskiego czy Filipa Maciejuka.
W sobotę tytuł mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego wywalczyła Dominika Włodarczyk. Aktualna mistrzyni już wkrótce będzie reprezentować Polskę podczas Tour de France.
Autor: P. Jaguszewski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
























