Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi olsztyńscy zapaśnicy z wizytą w ratuszu. Prezydent Piotr Grzymowicz gratulował sukcesów na olimpiadzie

Fot. UM Olsztyn

Doskonały start zaliczyli młodzi zapaśnicy Budowlanych Olsztyn w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O sukcesach opowiedzieli podczas spotkania z prezydentem Olsztyna.

Zawodnicy, trenerzy i działacze przyjęli zaproszenie Piotra Grzymowicza na spotkanie w ratuszu. To była doskonała okazja, aby opowiedzieć o ostatnim starcie i porozmawiać o najbliższych planach klubu. Prezydent Olsztyna przyznał, że cieszy się z osiągnięć Budowlanych:

Każdy sukces olsztyńskich zawodników to ogromna radość. Doskonale wiem, że osiąganie dobrych rezultatów okupione jest ciężką pracą na treningach. Ale to się ostatecznie opłaca i daje ogromną satysfakcję.

Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy Budowlanych zdobyli cztery medale. Sebastian Wesołowski był drugi w stylu klasycznym do 55 kg i trzeci w stylu wolnym do 60 kg. Trzecie miejsca w klasycznym do 48 kg i wolnym do 51 kg zajął natomiast Wiktor Żukowski. Prezes klubu Justyn Rudziński podkreślił, że zapaśnicy wykonali ciężką pracę:

Każdy z medalistów, aby się zakwalifikować do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, musiał wziąć udział w bardzo mocnych ogólnopolskich turniejach eliminacyjnych. W czasie ich rozgrywania nasi zawodnicy zawsze zdobywali medale.

Zawodnicy zajmowali też czołowe miejsca w Pucharze Polski Kadetów i Mistrzostw Polski Młodzików.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, zapasy
Będzie ciąg dalszy negocjacji z inwestorem Stomilu Olsztyn. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie

Rada Miasta po raz kolejny zajęła się tematem sprzedaży Stomilu Olsztyn. Radni przyjęli uchwałę, dzięki której prezydent miasta może nadal prowadzić negocjacje z wybranym inwestorem –...

Zamknij
RadioOlsztynTV