Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie ciąg dalszy negocjacji z inwestorem Stomilu Olsztyn. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie

Fot. M. Świniarski

Rada Miasta po raz kolejny zajęła się tematem sprzedaży Stomilu Olsztyn. Radni przyjęli uchwałę, dzięki której prezydent miasta może nadal prowadzić negocjacje z wybranym inwestorem – Michałem Brańskim.

Przypomnijmy, że miasto chce sprzedać 85 procent akcji klubu Stomil Olsztyn, Rada Miasta już wyrażała na to zgodę specjalną uchwałą. Nowa uchwała daje możliwość kontynuowania negocjacji tylko z jednym inwestorem.

Uchwała jest po to, by sprawnie i szybko prowadzić dalsze negocjacje inwestorowi, z którym prowadzimy rozmowy już od stycznia

– mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Opozycja poprzednio zgłaszała wprawdzie wątpliwości w sprawie sprzedaży większościowego pakietu akcji, ale teraz również zagłosowała „za”.

Nie chcemy blokować. Zgłosiliśmy swoje wątpliwości wtedy, teraz już nie ma czasu

– tłumaczy szef klubu radnych PiS Radosław Nojman.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna zapowiada, że 22 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni poznają projekt porozumienia z inwestorem i będą mogli podjąć ostateczną uchwałę o sprzedaży Stomilu.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w Piotr Grzymowicz, Stomil Olsztyn, uchwała, sesja rady miasta
Prezydent Ełku z absolutorium, ale bez wotum zaufania

Taką decyzję podjęli radni miejscy w Ełku. Wynik głosowania nad wotum zaufania to 11 do 11. Za jego udzieleniem opowiedzieli się wszyscy radni z ugrupowania prezydenta,...

Zamknij
RadioOlsztynTV