Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspiera placówki. Maseczki trafiły m.in. do żłobków i przedszkoli

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Maseczki nadal potrzebne, trwa społeczna akcja ich szycia na potrzeby już nie tylko szpitali, medyków czy różnych służb. Ta niezbędna ochrona jest potrzebna także w placówkach, które zajmują się opieką nad dziećmi.

Elbląski MOSiR, w czasie kiedy nieczynne były obiekty sportowe, także włączył się w tę akcję. – Uszyliśmy 6 i pół tysiąca maseczek, 2 tysiące przekazaliśmy do przedszkoli i żłobków – informuje Natalia Szrama z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Materiał na maseczki dostarczył samorząd.

00:00 / 00:00

Z kolei dzieciom i pracownikom Domu Dziecka „Słoneczne wzgórze” we Fromborku pomogli czołgiści z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, którzy razem z Braniewskimi Koronaszwaczkami zajęli się krojeniem, prasowaniem i szyciem maseczek. – Są bardzo potrzebne, bo czasem musimy razem z dziećmi wyjść, na przykład po niezbędnie zakupy – podkreśla dyrektor placówki Joanna Lewandowska.

00:00 / 00:00

Dodajmy, teraz MOSiR zajmuje się swoimi codziennymi obowiązkami, podobnie jak czołgiści z Braniewa. Ale jeżeli będzie taka potrzeba, wrócą do maszyn do szycia. Tym bardziej, że w akcję włączyli się zarówno mieszkańcy , jak i różne stowarzyszenia.

Fot. 9. BKP

Fot. MOSiR Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOSiR, maseczki, szycie
Wolontariusze z Olecka szyją maseczki i rozdają je mieszkańcom miasta

W Olecku szyją i rozdają maseczki. Pierwsza tura już trafiła do najstarszych mieszkańców miasta. Maseczki wielokrotnego użytku szyją wolontariusze, a materiały do ich produkcji zapewnia urząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV