Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał być lekarzem z Jemenu. Kolejna kobieta straciła kilka tysięcy euro

70-letnia mieszkanka Elbląga przekazała 3,5 tys. euro mężczyźnie podającemu się za lekarza w Jemenie. Policja przestrzega przed wpłacaniem pieniędzy na konta osób obcych lub poznanych poprzez internetowe komunikatory.

Jak poinformował we wtorek oficer prasowy elbląskiej policji nadkom. Krzysztof Nowacki, 70-latka z Elbląga zaczęła korespondować poprzez komunikator internetowy z mężczyzną podającym się za lekarza, który pracuje w Jemenie.

Kobieta uwierzyła w jego historię. Opowiadał, że urodził się w Polsce pod Warszawą, że jego rodzice zginęli w wypadku, a wtedy wujek zabrał go do Ameryki. Pisał również, że ma córkę, która mieszka w Polsce i jest chora, więc potrzebuje dla niej pieniędzy.

Kobieta kilkukrotnie wykonała przelew na podane przez niego konto.  Kobieta łącznie przelała ponad 3,5 tys. euro, czyli około 16 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła sprawę na policję.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku takich kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób

– wskazał rzecznik elbląskiej policji.

Takie sytuacje wiążą się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

„Włoski lekarz” z Jemenu oszukał mieszkankę regionu. Co się stało?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, policja, lekarz, oszustwo
Są pieniądze na renowację pomnika więźniów obozu Stutthof. Zakres prac jest duży

Pomnik upamiętniający więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof doczeka się renowacji. Pieniądze przekazał resort kultury i samorząd. Pomnik więźniów obozu w Stutthof znajduje się po drugiej stronie Zalewu...

Zamknij
RadioOlsztynTV