Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Włoski lekarz” z Jemenu oszukał mieszkankę regionu. Co się stało?

Wielokrotnie informowaliśmy o różnych metodach oszustów działających „na policjanta”, „na urzędnika” czy „na członka rodziny”. Okazuje się, że pomysły przestępców wcale się nie wyczerpują.

Mieszkanka Pisza straciła 3 tysiące euro przez fałszywego… „włoskiego lekarza”, którego poznała na portalu społecznościowym. Osoba podająca się za wdowca z Włoch poinformowała, że pracuje w szpitalu w Jemenie – relacjonuje nadkomisarz Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Zaproponował, że chciałby przyjechać do pokrzywdzonej do Polski na urlop. Aby spełnić swoje marzenie, potrzebował 3 tysiące euro. Kobieta uwierzyła mężczyźnie i przelała na jego konto wspomnianą kwotę. Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego lekarza, że jest potrzebna jeszcze kwota 10 tysięcy euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego, która będzie go zastępować w Jemenie

– mówi policjantka.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o czujność i rozsądek, zwłaszcza w przypadku przelewania pieniędzy i nawiązywania kontaktów na portalach społecznościowych.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, pieniądze, oszustwo
Jeszcze jedna ofiara oszustów w regionie. Mężczyzna zaufał fałszywemu pracownikowi banku i policjantowi

Stracił 12 tysięcy złotych, bo zaufał "pracownikowi banku". Do mężczyzny zadzwoniła osoba, która poinformowała go, że ktoś próbował wziąć na niego kredyt. Całą sytuację relacjonuje nadkomisarz...

Zamknij
RadioOlsztynTV