Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek: W Sejmie toczyła się wojna polsko-polska. Ludzie zatęsknili za normalnością

„W każdym zdrowym organizmie oprócz prawej nogi musi być lewa” – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł-elekt Marcin Kulasek. Do Sejmu dostał się z pierwszego miejsca olsztyńskiej listy SLD uzyskując ponad 20 tysięcy głosów.

Lewica wraca do parlamentu, który potrzebuje uzdrowienia – przekonywał Kulasek:

Wydaje mi się, że tak uważa również społeczeństwo, skoro Lewicę poparło w skali kraju ponad 12,5%. W Sejmie toczyła się wojna polsko-polska. Brak „lewej nogi” spowodował, że ludzie zatęsknili za tą normalnością i zagłosowali na Lewicę.

Na listę Sojuszu Lewicy Demokratycznej zagłosowało ponad 2 miliony 300 tysięcy osób. Ten wynik przełożył się na 49 mandatów w Sejmie i dwa w Senacie.

Marcin Kulasek zapewnił również, że w Sejmie Lewica zajmować się będzie zarówno sprawami gospodarczymi i społecznymi, jak i światopoglądowymi. Podkreślał, że będą walczyć m.in. o prawa kobiet. W pakcie, który politycy SLD, Lewicy Razem i Wiosny przyjęli jeszcze przed wyborami są na przykład zapisy dotyczące możliwości przerywania ciąży do 12 tygodnia.

Poseł-elekt mówił też otwarcie, że jest za legalizacją związków partnerskich:

30% dzieci w Polsce rodzi się w związkach partnerskich. Jestem także za legalizacją jednopłciowych związków partnerskich. Są to standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. Zgodnie z konstytucją należy się wolność wyboru. Trzeba jednak przeprowadzić szerokie konsultacje, jeśli chodzi o adopcję dzieci.

Dodajmy, że pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się 12 listopada.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Marcinem Kulaskiem

00:00 / 00:00

Marcin Kulasek

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, wybory, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Marcin Kulasek, video
Protesty wyborcze i skład nowego rządu. Obejrzyj audycję Jeden na Jednego

Jeden na jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji byli: Henryk Falkowski – reprezentujący Koalicję Polską (połączone...

Zamknij
RadioOlsztynTV