Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mamy za mało lekarzy alarmują samorządowcy

Fot. pixabay.com

Konflikt między lekarzami rodzinnymi a resortem zdrowia udało się rozwiązać, ale na Warmii i Mazurach nie oznacza to końca problemów z dostępem do opieki zdrowotnej.

Jak twierdzą samorządowcy, coraz wyraźniej widać problemy kadrowe, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. – Mamy za mało młodych lekarzy rodzinnych – twierdzi starosta nowomiejski Zbigniew Ziejewski.

00:00 / 00:00

Jest też kłopot z przychodniami specjalistycznymi. Na co dzień lekarzom nie opłaca się pracować w małych miejscowościach. Nawet jeśli medycy chcą dojeżdżać np. raz w tygodniu to nie mogą, bo nie pozwalają na to przepisy. – Z niektórych gmin całkowicie znikają gabinety specjalistyczne – alarmuje starosta braniewski Leszek Dziąg.

00:00 / 00:00

Narodowy Fundusz Zdrowia odpowiada, że wymogi dotyczące gabinetów specjalistycznych w całym kraju są jednakowe. NFZ liczy na to, że liczba młodych lekarzy będzie rosnąć dzięki absolwentom wydziału medycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. (apiedz/bsc)

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Samorządowcy alarmują, że niebawem czekają nas poważne problemy kadrowe w służbie zdrowia

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, zdrowie, lekarz, lekarze
Wszyscy lekarze rodzinni otworzyli dziś gabinety

Wszystkie przychodnie lekarzy rodzinnych na Warmii i Mazurach są otwarte - poinformowała dr Mirona Flisikowska- Wilczek z warmińsko-mazurskiego Związku Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie w Olsztynie. Jeszcze w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV