DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Łotysz Martinš Sesks zwycięzcą Rajdu Polski. Drugi Nowozelandczyk, trzeci Polak

£otysze Martins Sesks i pilot Renars Francis na ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Mikołaj Marczyk zajął trzecie miejsce w Rajdzie Polski, trzeciej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw Europy. Na mazurskich szutrach triumfował Łotysz Martinš Sesks, który o blisko 35 sekund pokonał Nowozelandczyka Haydena Paddona.

Łotysz Martins Sesks wygrał na Mazurach 79 Rajd Polski zaliczany do Mistrzostw Europy. Jak żartował na mecie – to dobry znak przed kolejną rundą w jego ojczyźnie.

00:00 / 00:00

[TŁUMACZENIE:
Fajnie być tu, w Polsce i znakomity trening przed Rajdem Lipawy za miesiąc.

– Rok temu rozmawialiśmy o trasach, mówiłeś że ich nie znasz. W tym roku odrobiłeś pracę domową na 5 z plusem.

– Tak. Ten rajd był wyjątkowy. Utrzymywaliśmy tempo cały czas, czuliśmy trasę i bardzo się cieszymy, że jesteśmy na mecie.]

Niecałe 40 sekund stracił do Łotysza Nowozelandczyk Hayden Paddon.

Inne odcinki, niż do tej pory. Trudne. Ale warunki są takie same dla wszystkich.]

3. miejsce dla Mikołaja Marczyka, który rok temu był tu pierwszy.

O punkty w Mistrzostwach Polski walczył ostro Grzegorz Grzyb z bartoszyckim pilotem Adamem Biniędą.

4. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski zajął Łukasz Byśkiniewicz, który – mimo braku podium, cieszył się z jazdy. Jego olsztyński pilot – Daniel Siatkowski także dojechał do mety z szerokim uśmiechem na ustach.

80. – jubileuszowa edycja Rajdu Polski – za rok. Być może – w innej formule. Te sensacyjne wieści przekazał nam burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Nowozelandczycy Hayden Paddon i pilot John Kennard (Hyundai i20 N) na trasie ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Polacy: Mikołaj Marczyk i pilot Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS) na trasie ORLEN 79. Rajd Polski. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Autor: M. Świniarski
Redakcja B. Świerkowska-Chromy/ AN

Więcej w Rajd Polski, Mikołaj Marczyk, Martinš Sesks
Sesks liderem po drugim dniu Rajdu Polski

Martins Sesks prowadzi po drugim dniu Rajdu Polski, będącego rundą Mistrzostw Europy. Łotysz ma 8,2 sekundy przewagi nad Nowozelandczykiem Haydenem Paddonem i 41,4 nad Mikołajem Marczykiem,...