Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sesks liderem po drugim dniu Rajdu Polski

Fot. Fb Rajd Polski

Martins Sesks prowadzi po drugim dniu Rajdu Polski, będącego rundą Mistrzostw Europy.

Łotysz ma 8,2 sekundy przewagi nad Nowozelandczykiem Haydenem Paddonem i 41,4 nad Mikołajem Marczykiem, który na trasach wokół Mikołajek triumfował rok temu.

00:00 / 00:00

Z siedmiu rozegranych w sobotę OS-ów cztery wygrał Sesks, a trzy Paddon. Dopiero na 11. pozycji jest sklasyfikowany obrońca tytułu Hiszpan Efren Llarena (Skoda Fabia RS Rally2), który traci już do lidera 1 min. 16,5 sek. Lider mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb z bartoszyckim pilotem – Adamem Biniędą (Skoda Fabia Rally2) zajmują 15. pozycję ze stratą 1.53,8.

Na 4. miejscu w Mistrzostwach Polski, a 19. w generalce jest natomiast pilotowany przez olsztynianina – Daniela Siatkowskiego Łukasz Byśkiniewicz.

00:00 / 00:00

W niedzielę rywalizacja przeniesie się na zachód od Mikołajek. Przygotowano cztery próby, na których załogi pojawią się po dwa razy: Barczewo (10,73 km), Biskupiec (12,3 km), Gmina Mrągowo (9,4 km) oraz Mikołajki (6,68 km).

Finałową pętlę rajdu zakończy Power Stage Gmina Mrągowo rozpoczynający się o 17:05. Jego decydujące momenty będziemy relacjonować w Radiu Olsztyn.

Autor: M.Świniarski/ P.Świniarski/PAP
Redakcja: A. Niebojewska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykłady, debaty i integracja. Pod Ostródą odbył się II Piknik Patriotyczny

"Żyję dla Polski" - to słowa rotmistrza Pileckiego, które stały się mottem II Pikniku Patriotycznego w Kaczorach pod Ostródą. Od rana odbywały się tam debaty, wykłady,...

Zamknij
RadioOlsztynTV