Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski o podpisaniu umowy na przekop Mierzei Wiślanej: To nowa era w historii Elbląga

Poseł PiS Leonard Krasulski. Fot. Ł.Sadlak

 W Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski komentuje podpisanie umowy na budowę kanały na Mierzei Wiślanej.

Ten dzień przejdzie do historii – powiedział  elbląski poseł PiS o uroczystym podpisaniu umowy na przekop Mierzei Wiślanej z wykonawcą drogi wodnej.

Opisując dzieje Elbląga i regionu elbląskiego historycy będą to dzielić na okresy. Pierwszy do dzisiejszego dnia i po 4 października. Właściwie powinno być do 17 lipca 2006 i od tego dnia.

Chodzi o datę exposé premiera Jarosława Kaczyńskiego, który już wtedy uznał budowę niezależnej od Rosji drogi wodnej na Zalew Wiślany i towarzyszących jej dróg kołowych jako priorytety swojego rządu.

Jak podkreśla Leonard Krasulski po kilkunastu latach nic się nie zmieniło. Budowa kanału to szansa to szansa na rozwój gospodarczy, a inwestorzy już się pojawiają. Umowa z polsko – belgijskim konsorcjum podpisana zostanie w południe w elbląskiej delegaturze Urzędu Morskiego w Gdyni. Po stronie rządowej podpis złoży minister gospodarki morskiej. Cała inwestycja ma być gotowa za 3 lata. Będzie kosztować 2 miliardy złotych. Pieniądze na nią pochodzą z budżetu państwa.

Posłuchaj Porannych pytań

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, umowa, przekop, Mierzeja Wiślana
Jutro podpisanie umowy na przekop Mierzei Wiślanej. Prace mają ruszyć od przyszłego tygodnia

Bardzo się ciesze, że to w Elblągu zostanie podpisana umowa z wykonawcą Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. To finał wieloletnich zabiegów Prawa i Sprawiedliwości oraz realizacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV